Wifi router TP-Link řady Archer

Váš počítač musí být připojený k Vašemu routeru kabelem. Spusťte prohlížeč internetu a klikněte na tento odkaz:
http://192.168.0.1 pokud uvedený odkaz nefunguje, použijte tento: http://192.168.1.1
zobrazí se přihlašovací stránka, zde do obou políček napište admin, anebo přihlašovací údaje do administrace, které máte v routeru nastaveny a klikněte na Log In (pokud přihlašovací údaje neznáte, čtěte níže). Po úspěšném přihlášení se zobrazí rozhraní pro nastavení routeru (obrázek níže zvětšíte kliknutím), další postup je pod obrázkem:

Nejprve klikněte na záložku Basic, potom na položku Network v levé nabídce. U volby Internet Connection Type zvolte v rozbalovacím seznamu možnost Dynamic IP, nastavení uložte kliknutím na tlačítko Save. Nakonec router vypněte a zapněte. Tím je nastavení routeru ukončeno.

Neznáte přihlašovací údaje do nastavení routeru?

Můžete router resetovat do továrního nastavení tak, že u zapnutého routeru podržíte tlačítko Reset na zadní straně po dobu 10 vteřin. Tím se obnoví přihlašovací údaje admin/admin. Zároveň se ztratí nastavení wifi sítě, nastavit název wifi sítě a připojovací heslo můžete provést podle postupu níže. Jestliže si nejste jisti postupem, svěřte nastavení routeru odborné prodejně počítačů.

Nastavení názvu a hesla wifi sítě

Můžete používat továrně nastavený název wifi a tovární heslo. Tyto údaje najdete na štítku s čárovým kódem na spodní straně routeru. Název wifi sítě je uveden u položky označené popiskem SSID, heslo do sítě je u položky s popiskem Wireless password/PIN. Název wifi a heslo můžete změnit v nastavení routeru dle obrázku níže.