Menu

Otázky a odpovědi

Jak nastavit IP adresu?

V optické síti je povinné použití automatického načtení IP adresy v zařízení připojeném k optické jednotce a to i v případě, že máte přidělenou statickou IP adresu. Statické nastavení není povoleno a způsobí zablokování připojení.

Jak nastavit statickou IP adresu?

Platí povinnost automatického načtení IP adresy. IP adresa je vázána na MAC adresu zařízení za modemem. Jestliže si platíte statickou IP adresu a vyměníte zařízení (router, počítač), které je připojeno přímo do optické jednotky, oznamte tuto skutečnost na admin@ktk.cz.

Návod pro nastavení routerů TP-Link WR741, WR841

Zapojil jsem svůj TP-Link (D-Link, Tenda) router za optickou jednotku a stále mi vypadává připojení. Za modemem jsem tyto potíže neměl. Jak je to možné?

Tyto potíže nastanou v případě, že Váš domácí router obsahuje zastaralou verzi firmware. Firmware je nutné aktualizovat na poslední verzi vydanou výrobcem, podrobnější informace jak postupovat, najdete zde.

Co je to domácí router?

Zařízení, které vám v domácnosti vytváří bezdrátovou síť pro připojení notebooku, tabletu, telefonu. Lidově nazývané wifina.

Chci stejnou veřejnou IP adresu za optickou jednotkou jako jsem používal za kabelovým modemem

Modemová a optická síť jsou zcela oddělené struktury, přenos veřejné IP adresy z modemové do optické sítě není možný.

Používám pro příjem a odesílání e-mailů Microsoft Outlook (Thundebird), po přepojení na optiku nelze odesílat e-maily

V poštovním programu máte nastaveno odesílání na portu 25 bez autorizace. Nutno použít odesílání na portu 465 s autorizací a zabezpečením SSL.

 

 
 
© 2008 KTKoptic – Kabelová televize Kopřivnice, s.r.o., Záhumenní 1152, 742 21 Kopřivnice, tel. 556 821 076, ktk@ktk.cz