Aktualizace firmware routerů TP-Link WR741, WR841, WR940, Archer C50, C54, C20

Návod pro aktualizaci wifi routeru TP-Link Archer C50, Archer C54, WR841, WR741. Jak zjistit aktuálně instalovanou verzi firmware ve Vašem routeru je uvedeno v posledním odstavci na této stránce. K aktualizaci firmware budete potřebovat model přístroje a hardwarovou revizi, tyto údaje najdete na štítku s čarovým kódem na spodní straně přístroje, jsou zvýrazněné na následujícím obrázku (kliknutím zvětšíte), zde se jedná o model WR841 a hardwarovou revizi 14:

Ze stránek výrobce stáhnete soubor s firmwarem, zde jsou odkazy pro nejběžnější routery TP-Link:
Model Archer C20: https://www.tp-link.com/cz/support/download/archer-c20/#Firmware
Model Archer C50: https://www.tp-link.com/cz/support/download/archer-c50/#Firmware
Model Archer C54: https://static.tp-link.com/upload/firmware/2023/202309/20230908/Archer%20C54(EU)_V1_230608.zip
Model WR841: https://www.tp-link.com/cz/support/download/tl-wr841n/#Firmware
Kliknutím na odkaz dle modelu Vašeho routeru přejdete na stránku výrobce v češtině, v horní části stránky zvolíte hardwarovou revizi Vašeho routeru a pak kliknete níže na stránce na tlačítko Firmware:

po kliknutí na tlačítko Firmware posuňte stránku níže, kde uvidíte seznam vydaných oprav, firmware stáhnete kliknutím na odkaz nejvýše na stránce, v zeleně označeném odkazu na obrázku je verze firmware jako posledních 6 znaků, v tomto případě 200608:

Prohlížeč stáhne soubor s příponou zip, tento soubor otevřete, firmware je v souboru s příponou bin:

Soubor s příponou bin, uložíte na plochu. Dále se přihlaste do správy Vašeho wifi routeru, dle prvního odstavce v návodu na této stránce: https://ktkoptic.cz/navod/tp-link.
Po přihlášení přejděte ve správě routeru do položky Firmware Upgrade, zde je také aktuálně instalovaná verze firmware, na obrázcích níže označeno zeleně, jsou dvě varianty uživatelského rozhraní, postupujte dle toho, které uvidíte ve správě routeru:
   
V položce Firmware Upgrade kliknete na Browse nebo Vybrat soubor, tím se otevře volba souboru, kde vyberete soubor s příponou bin, který jste si uložili na plochu. Aktualizaci spustíte kliknutím na tlačítko Upgrade. Po aktualizaci se u některých modelů ztratí původní nastavení, to může obnovit podle postupu na této stránce: https://ktkoptic.cz/navod/tp-link. Jestliže si nejste jisti postupem, svěřte aktualizaci routeru odborné prodejně počítačů.